'Çağrı Merkezi Operatörlüğü Modüllerinin Geliştirilmesi' Proje Tanıtım Toplantısı


Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi'nin teknik desteğiyle hazırlanıp sunulan Aydın Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin faydalanıcısı olduğu 'Çağrı Merkezi Operatörlüğü Modüllerinin Geliştirilmesi' Proje Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi'nin teknik desteğiyle hazırlanan, Aydın Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin hibe almaya hak kazandığı 'Çağrı Merkezi Operatörlüğü Modüllerinin Geliştirilmesi' Proje Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Hibe Programı kapsamında, Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi'nin teknik desteğiyle sunulan ve Avrupa Birliği, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Yapısal Fonlarınca (IPA) ile desteklenmeye hak kazanan "Çağrı Merkezi Operatörlüğü Modüllerinin Geliştirilmesi" Hibe projesi, gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

03.11.2014 tarihinde Aydın Kafe Bahane Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, Aydın Vali Yardımdısı Mustafa Yıldız, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Mustafa Birincioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Bilim Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Mustafa Görgülü, Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Rahmi Terzi, Aydın Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Seçkin Üstün, Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken ve proje ortajı kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. Okul Müdürü İsmail Seçkin ÜSTÜN tarafından projenin tanıtım sunumu gerçekleştirildi, ve projeyle ilgili bilgiler verildi.

Proje Hibe Faydalanıcısı; Aydın Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, proje ortakları; Çine Muhsin Kalkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bulancak Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, proje iştirakçisi ise; Win Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş.' olup, proje bütçesi 180.000 Euro'dur.

Proje ile Ticaret Meslek Liselerinin, Büro Yönetimi Alanına bağlı "Çağrı Merkezi Operatörlüğü" dalının kurulması için gerekli tüm öğretim programı ve ders materyallerinin oluşturulmasını ve üretilen bu kaynaklarla proje ortağı 3 okulun mezunlarına pilot uygulama yapmayı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından meslek liselerinin Büro Yönetimi alanında, "Çağrı Merkezi Operatörlüğü" eğitim dalının açılması için gerekli çalışmaları yapmayı amaçlamaktayız. Ayrıca Aydın Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak bu projeye başladığımız andan itibaren meslek liselerinin Büro Yönetimi alanında, "Çağrı Merkezi Operatörlüğü" eğitim dalının Türkiye'de ilk kez açılmasını planlanmaktadır.

Kaynak : http://www.aydinab.gov.tr/default_B0.aspx?id=76

< Önceki


Bu Yayın Avrupa Birliği'nin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Osmangazi Mesleki ve
Teknik Anadolu Lisesi Sorumludur.Bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti'nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.

Bu sitedeki tüm kaynaklar izin alınmaksızın kullanılabilir.