Aydınlı Öğrencilerden Türkiye’ye Örnek Proje


Aydın Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye’de bir ilk olan ‘Çağrı Merkezi Operatörlüğü Modüllerinin Geliştirilmesi’ projesini tanıttı.

Türkiye’ye örnek olacak projeyle meslek liselerinde çağrı merkezi operatörlüğü eğitim dalı açılacak, ayrıca engelli ve kadınlara istihdam sağlanacak. Aydın’da da en az 250 kişi bu projeyle iş bulacak.

Başarılı proje Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri tarafından düzenlenen toplantıda tanıtıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Mustafa Yıldız, Milli Eğitim İl Müdürü Pervin Töre, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, İŞKUR İl Müdürü Rahmi Terzi, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Seçkin Üstün ve davetliler katıldı.

ÖRNEK MODÜL

Okul müdürü İsmail Seçkin Üstün Avrupa’dan aldıkları 180 bin avroluk hibe desteğiyle Türkiye’de ilk olan bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Projenin 3 okulda pilot olarak uygulandıktan sonra meslek liselerinde ders olarak okutulacağını dile getiren Üstün, “Türkiye'de bin 200 civarında çağrı merkezi bulunurken bu sektörde yaklaşık 80 bin kişi çalışıyor. Engellilerin, kadınların ve evde çalışmak isteyenle gibi toplumun dezavantajlı kesimlerinin istihdamına uygun bir sektördür. Kamu ve özel sektörler de vatandaşlarla iletişimi kolaylaştırmak ve hızlandırmak için çağrı merkezleri kurmaktadır. Üniversitelerde okutulan ‘Çağrı Merkezi Hizmetleri Ön Lisans Programı’nın benzeri olan çağrı merkezi operatörlüğünün meslek liselerinin büro yönetimi alanında eğitim dalı olarak açılması için altyapı çalışmaları yaptık. Hazırladığımız eğitim modülü İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Bakanlığa sunulacak. Bakanlık projeyi onaylarsa sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanlar meslek liselerinde yetişecek” diye konuştu.

250 KİŞİYE İŞ İMKANI

Milli Eğitim İl Müdürü Pervin Töre, Aydın’ın eğitimde marka olması yolunda projeye önem verdiklerini kaydetti. ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ise üniversitenin projeyi desteklediğini kaydetti. AYTO Başkanı Hakan Ülken, Aydın'da minimum 250 kişiye istihdam sağlayacak bir projeye destek vererek projenin takipçisi olacağını ifade etti.

Kaynak : http://www.nazillimanset.com/aydinli-ogrencilerden-turkiyeye-ornek-proje-hb16136.html

< önceki


Bu Yayın Avrupa Birliği'nin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Osmangazi Mesleki ve
Teknik Anadolu Lisesi Sorumludur.Bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti'nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.

Bu sitedeki tüm kaynaklar izin alınmaksızın kullanılabilir.